Android uygulama düzenleme nasıl yapılır? Kaynak kodları olan bir proje nasıl APK haline getirilir? Birçok bu işe yeni girmek isteyen insan öncelikle oyun yapmak isterler. Oyunların sıfırdan yapılması çok zor olduğu için Codecanyon, ChupaMobile, MeetSource gibi çeşitli kaynak kod satışı yapan siteler üzerinden beğendiğiniz oyunun kaynak kodlarını satın alarak ucuz yollu bir oyun yapmanız mümkündür.

Codecanyon’dan alınan android uygulama kaynak kodlarını öncelikle APK dosyası haline getirmemiz gerekmektedir. Google Play’in yapacağımız android uygulamayı kabul etmesi için üzerinde değişiklikler yapmamız gerekmektedir. İşte tam olarak da karmaşa burada başlamaktadır.

Öncelikle her oyunun alt yapısı aynı olmadığı gibi her oyunda aynı programla düzenlenmemektedir. Bir çok oyun Eclipse ile düzenlenirken, bir kısmı da Android Studio ve Unity gibi çeşitli programlar ile düzenlenmektedir. Android uygulamanın kaynak kodlarını aldıktan sonra yapmamız gereken ilk şey ise android uygulama düzenleme dökümanını okumaktır. Aldığınız kaynak kodların içinde android uygulama düzenleme için dökümantasyonu mevcuttur. Düzenleyeceğiniz programdan tutun yapmak zorunda olduğunu işlemlere kadar içinde her şey yer almaktadır.

Her android uygulama düzenlemesi farklı olsa da temel olarak düzenlenecek içerikler: paket adları, uygulama ikonu, uygulama açılış görseli, içerideki görseller, reklam kodları, uygulama içi satın almalar, eğer ki oyun ise Google Play oyun hizmetleri kurulumu, google play linkleri gibi uygulamadan uygulamaya değişmektedir.

Eğer sizde bir oyun veya uygulama sahibi olmak istiyorsanız ve düzenleme konusunda bir bilginiz yok ise bu işlemleri sizler için makul fiyata yapmaktayım. Yapmanız gereken şey codecanyon.net/category/mobile/android adresini ziyaret ederek dilediğiniz uygulamayı veya oyunu seçmek ardından bizlerle iletişime geçerek düzenleme hizmeti satın almaktır. Android uygulama düzenleme hizmeti ücretimiz 50 TL’dir.

Hemen satın almak için tıklayın.

5 Comments

 1. puma dedi ki:

  merhbalar hocam
  ben oyun degil ama sosyal paylasm uygulamasi yapmak istiyorum. gelistirme konusunda tamamen sifirim diyebilirim. benzeri uygulama 400$ gibi bir maliyeti var chupamobile de. eger kaynak kodunu satin alirsam bundan sonraki duzenleme tahmini maliyeti ne kadar olur?

 2. Bayram dedi ki:

  Elimde bir oyun var. Buildbox ile yapılmış. Ona admob reklamlarımı ekleyerek benim Google Play hesabıma atar mısınız?

  • gktgolmzadmin dedi ki:

   Öncelikle uygulamanın düzenlenme işlemi yapılması gerekmektedir ardından sizin Google Play hesabınıza yükleyebiliriz. İletişime geçin lütfen.

 3. Gokhan dedi ki:

  Merhaba elimde playstorda olmayan bir uygulama var uygulamanın kayıt özelliği ekranda çıkmıyo özellikleirnde ise gözüküyor uygulama düzenlemede gözüküyor bu özelliği tekrar geri getirmek mümkün mü

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Etiketler:, , , , ,

//BİR DAHA NOLUR EKLEME BU SİTEDEN SANA YARAR GELMEZ GÜZEL KARDEŞİM BANA BULAŞMA BENDE SANA BULAŞMAYAYIM. İTİNA İLE TİBE ŞİAKYET ATTIRCAKSIN BANA