Elimizden düşmeyen teknolojik cihazlar sayesinde Android Uygulamalara ulaşmak çok kolay. Teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın vazgeçilmezleri haline gelen Android uygulamalarının sayısı her geçen gün giderek artıyor. Teknoloji bize Android Uygulama Geliştirmeyle oluşturduğumuz uygulamayı Android Marketlerde paylaşımda bulunarak para kazanmayı sağlıyor. Peki bu Android uygulamaları geliştirmek mümkün mü? Aslında mümkün. HTML, CSS, PHP, JAVA bilgisi olmadan bu işi yapabileceğinizi söylemek inandırıcı gelmiyor. Fakat  günümüzde Android Uygulamaları Geliştirmek tüm bu bilgilere sahip olmadan da yapılabilir. Bu da tamamen WordPress yönetim sistemi sayesinde gerçekleşiyor. İşin kolay kısmı ise programda değil MS Office Word belgesini hazırlar gibi yazıları hazırlamak ve sunabilmek. Tüm işi WordPress otomatik olarak görevi üstleniyor. Kolay ve anlaşılır olması sayesinde programlama dili bilenler veya bilmeyenler kolayca web site sahibi olabiliyor.

Son yıl istatistiklerine bakıcak olursak Android uygulamaları tüm rakiplerini geride bıraktığını görüyoruz. Bu durumdan en büyük payı alan kısım ise Google Play Store’dir. Google Play Store’nin bu başarısı ise kolayca Android Uygulamalarını Geliştirebilmektir.

Herhangi bir lisans ücretinin olmaması, Eclipse denilen uygulama geliştirme programı ile çalışmaya hemen başlanabilmesi üstelik bu programın ücretsiz olması Google Android Uygulama Geliştirme’nin herkesin yapabileceği kolaylık sağlayan özellikleri arasındadır. Eclipse daha önce bahsettiğimiz WordPress gibi bir yazılım programıdır. Açık kaynak kodludur. Herhangi bir lisans, onay veya yorucu uzun prosedürler yoktur. Bu program için rekabette henüz çok fazla oluşmamıştır. Bu kolaylık sağlayan program sayesinde fikirlerinizi hayata geçirebilir, çok zaman harcamadan Android Markete ekleme yapabilirsiniz.

Google Play Store, için kullanılan açık kaynak kodlu yazılım ve kolay, anlaşılır olması sebebiyle gücüne her geçen gün güç katıyor. Mobil uygulama yaptırma da prosedürlerinin az olması da avantaj sağlıyor. Android Marketin bir başka avantajı ise Andoid İşletim Sistemine sahip telefonların,tabletlerin çok sayıda bulunmasıdır. Android İşletim Sistemini kullanan marka sayısı her geçen gün artmaktadır. Günümüzde yaklaşık olarak 600 adet marka bulunmakta. Ve farklı cihaz sayısı ise 3400’ün üzerine ulaştı. Her geçen gün bu sayının artması ile Andoid İşletim Sistemine olan ilgininde giderek artmasını sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Etiketler:, , ,

//BİR DAHA NOLUR EKLEME BU SİTEDEN SANA YARAR GELMEZ GÜZEL KARDEŞİM BANA BULAŞMA BENDE SANA BULAŞMAYAYIM. İTİNA İLE TİBE ŞİAKYET ATTIRCAKSIN BANA